سیستم قالب فلزی مدولار

این سیستم قالب بندی به دلیل سهولت کاربرد و امکان استفاده متعدد در اجرای کلیه سازه های بتنی اعم از :فنداسیون ها،ستونها،دیوارها،تیرها ،سقف ها و پل ها و سادگی مونتاژو دمونتاژقطعات ، مورد توجه وسیع مجریان صنعت ساختمان قرار گرفته است .

قالبهای مدولار در ابعاد و اندازه های متنوع طراحی و تولید می شوند.ضخامت رویه قالبها از ورق 3وتسمه های جانبی با ضخامت 5 و 6 و استیفنرها یا سخت کننده ها نیزاز ورق 3 یا 4 می باشد.از قالبهای مدولار می توان به دفعات در پروژه های مختلف استفاده کرد . وزن قالب های لبه 5 تسمه ای هر متر مربع 40 کیلو گرم و نوع لبه 6 تسمه ای هر مترمربع 44 کیلو گرم ودر نوع خم لبه 5 به مقدار 36 کیلو گرم می باشد .

قالبهای مدولار معمولا در ابعاد استاندارد تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرند.شرکت الموت قالبهای مدولار را به دو روش جوشی و خم با پهنای تسمه های جانبی 5و 6 تولید می کند.تسمه های دور قالب شامل سوراخهای منظمی با فواصل 5 سانتیمتر از یکدیگر است .که این امتیاز را به وجود می آورد تا قالبها را بتوان از هر طرف و سمتی به یکدیگر متصل نمود .عمل اتصال پنل ها به یکدیگرمعمولا توسط پین وگوه یا کلمپس انجام می شود.عرض پنلهای مدولار از 10تا 50 سانتیمتر با مضرب 5 و طول آنها عموما 100و 150 و 200 سانتیمتر می باشد . لازم بذکر است که در شرکت الموت انواع پنل های غیر مدولار با ابعاد و اندازه های مختلف طبق نظر و نیاز مشتری طراحی و تولید می گردد. قالبهای مدولار مقاومت و صلبیت بالایی دارند و می توان از آنها بیش از 150 بار در سازه های مختلف استفاده نمود .سطح بدست آمده از بتن ریزی توسط قالبها بسیار صاف و هموار بوده و از بسیاری هزینه های نازک کاری ساختمان  کاسته وبدلیل مقاومت و کیفیت بالای ساخت ، می توان قالبهای فلزی را به عنوان یک سرمایه ماندگار جهت مجریان محترم صنعت ساختمان تلقی نمود.