کیورینگ بتن

کیورینگ بتن يك تركيب غنی شده با پايه  است برای عمل آوری بتن.كه با نگهداری رطوبت در بتن يك نوع عمل آوری موثر را انجام می دهد . در توليد کیورینگ بتن به آزمايشات و تجربیات و استانداردها توجه شده است .

کیورینگ بتن پس از اجرا و اتمام انجام نياز های بتن به عمليات كيورينگ بتن ،براحتی به كمك سايش حاصل از ترافيك عبوری روی سطح بتن ويا هر نوع سايش ساده ای ويا به كمك فشار آب ميتوانید از روی سطح بتن پاك کنید.کیورینگ بتن دارای تركيبات خاصی است كه بتن را در مقابل تشعشعات شديد آفتاب را محافظت می کند و این کیورینگ بتن باعث ميشود تا بتن در اين مناطق عمل آوری بهتری داشته باشند .

  کاربرد کیورینگ بتن : 

کیورینگ بتن نه تنها برای عموم كارهای بتنی ميتواند مورد مصرف در نظر گرفته شود.

کیورینگ بتن برای سطوح وسيع بتنی طراحی گرديده

کیورینگ بتن در باند های فرودگاهها کارایی دارد.

کیورینگ بتن در جاده های بتنی استفاده می شود.

کیورینگ بتن در عرشه ی پلها کارمی شود.

کیورینگ بتن در كانالهای آبياری بتنی مورده استفاده قرار می گیرد.

كيورينگ بتن در مناطق گرمسيری با تشعشع آفتاب کارایی خاصی دارد.

ویژگی کیورینگ بتن :

نتیجه کاربا كيورينگ بتن حاصل از اين پوشش عمل آوری سطوح است که باعث ميشود تا دمای سطح بتن آغشته به مواد در مقابل تابش نور خورشيد محافظت شود .

امكان استفاده از كيورينگ بتن افشانه و تركيب عمل آوری بتن باعث يك اجرای مقرون به صرفه و كاهش هزينه های كارگا هی و اجرایی می شود .

کیورینگ بتن جلوگيری میکند از هدر رفتن و تبخير آب بتن توسط کیورینگ بتن این ماده باعث می شود تا هيدراتاسيون ذرات سيمان بدون نياز به آبپاشی و آبدهی تكميل شود و ازاين رو باعث حاصل شدن بتنی پرمقاومت و پر دوام می شود .

کیورینگ بتن با كنترل از دست دادن رطوبت در سطح، باعث با لا رفتن كيفيت سطوح بتنی می شود و نفوذپذيری اين سطوح بتنی را در مقابل عوامل مهاجم از سطح بتن به داخل بتن را كاهش می دهد و باعث حاصل شدن بتن با لايه های مقاوم سطحی می شود. اين لايه های مقاوم سطحی نسبت به بتن عمل آوری نشده در سايش مقاوم تر است، بنابراين غبار در سطح بتن باعث عمل آوری شده  ولی با استفاده از کیورینگ بتن آسیب به حد اقل می رسد .

کیورینگ بتن باعث می شود تا احتمال به وجود امدن ترك در سطح بتن به حداقل برسد . 

میزان مصرف کیورینگ بتن:

عمل آورنده سطحی کیورینگ بتن را قبل از مصرف خوب تكان داده شود،سپس با استفاده از يك افشانه پمپی با حركت رفت وبرگشتی از فاصله حدودا 5.0 از سطح بتن روی بتنی كه بتازگی آب سطحی آن از دست رفته اسپری نماييد. ميزان مصرف ماده کیورینگ بتن حدود 200cc برای هر متر مربع ميباشد،كه بسته به شرايط مختلف كم يا زياد میمی شود. .

بعد از اسپری نمودن این ماده عمل آورنده کیورینگ سطح بتنی روی سطح بتن هيچ تمهيد ديگری مثل استفاده از گونی خيس ويا آب پاشی و يا كار ديگری لازم نيست و بايد از هر نوع عملياتی كه باعث آسيب دیدگی كيورينگ بتن ميگردد مثل قدم زدن روی بتن ،تا خشك شدن كامل سطح بتن اسپری شده جلو گيری شود . 

بسته بندی کیورینگ بتن :

کیورینگ ویژه بتن در  بسته بندی های 1 کیلو گرمی ، 4 کیلو گرمی و 20کیلو گرمی  و بشكه های 200kg آماده تحويل بوده و برحسب نياز مشتری کیورینگ بتن اماده می شود .

نگهداری کیورینگ بتن :

کیورینگ بتن   در بسته بندی اصلی و شرايط استاندارد نگهداری و در انبار سرپوشيده حداقل 6 ماه قابل نگهداری است .

 ماده کیورینگ بتن با فلش پوينت 40سانتی گراد نگهداری و دور از مواد قابل اشتعال بايد نگهداری شود .

نکات ایمنی کیورینگ بتن :

کیورینگ بتن به هيچ عنوان نبايد با چشم تماس پيدا کند. از تماس ماده کیورینگ بتن با پوست هم بپرهيزيد . در هنگام كار با کیورینگ بتن از عينك و دستكش استفاده  نماييد. اين ماده کیورینگ بتن خوراكی نيست. کیورینگ بتن آتش زا است .


ورود به سایت

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_counterامروز296
mod_vvisit_counterدیروز95
mod_vvisit_counterاین هفته1357
mod_vvisit_counterهفته قبل1534
mod_vvisit_counterاین ماه5436
mod_vvisit_counterماه گذشته6114
mod_vvisit_counterکل بازدیدها350022

بازدیدکننده جاری : 6
,
امروز : 26, سبتامبر, 2020

حاضرین در سایت

ما 6 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

logo.jpg